
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 30 |
Stock: 92
Distributors
pcbx
Unit Price$1.82352
Ext.Price$1.82352
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.82352 | $1.82352 |
| 10 | $1.55414 | $15.54140 |
| 25 | $1.43555 | $35.88875 |
| 50 | $1.32601 | $66.30050 |
| 100 | $1.22482 | $122.48200 |
| 300 | $1.18439 | $355.31700 |
| 500 | $1.14528 | $572.64000 |
| 1000 | $1.11162 | $1111.62000 |
